Новини

12 листопада 2015 року на базі «Центру професійної освіти «Славутич» у м.Києві відбувся тренінг учасників eTwinning Plus з серії eTwinning Plus Practical Session 2015. Всього участь у події взяли близько 40 ітвіннерів, серед них і вчитель Плосківської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Світлана Юхимчук-Шевчик.

    Куратор проекту Валентина Веліченко розповіла про головні завдання програми на сьогодні й підкреслила важливість розвитку в учнів ключових компетенцій та широкого кругозору. Амбасадор  Наталія Наявко ознайомила присутніх з основними інструментами програми та корисними сервісами для уроків і проектної роботи. А польська амбасадор Барбара Нзір продемонструвала приклади найкращих eTwinning-проектів Польщі та розказала про кілька цікавих онлайн-сервісів. Також український ітвіннер Ірина Фіголь поділилася з новачками своїм практичним досвідом участі у програмі.  Це – сильна мотивація, що надихає вчителів, які потім несуть нові ініціативи до своїх шкіл, до кожної дитини. Під час тренінгу була можливість   по практикувати нові інструменти і одразу отримати результати; поділитися вчительським досвідом не лише як колеги, а як справжні друзі.


        У ніч із 31 жовтня на 1 листопада весь світ відмічає свято Хеловіна. Що ж то за свято таке? Звідки воно пішло? Як його святкувати? Отже, Хеловін - це свято нечистої сили. Прийшло до нас із Америки і Канади. Зараз стає все більш популярним у країнах Європи, а зокрема і в Україні. Найбільш гучно святкують це свято у Америці. Дослівно Хеловін перекладається як надвечір'я всіх святих душ. Це свято  започаткували  і учасники Євроклубу «Євроленд». Було  і весело і магічно...
   Звичайно у кожної дорослої людини відношення до цього свята є неоднозначним і різним, але ми дуже вдячні батькам і учасникам за таку активну участь у цьому заході. Достатньо багато уваги і також трошки фантазії приділили власному тематичному вигляду. На гостей заходу чекали приємні сюрприз. Було дуже цікаво і захопливо.




     З 28 жовтня по 01 листопада 2015 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбувся методико-дидактичний семінар для вчителів німецької мови з тем: «Формування фонетичної та граматичної компетенцій учнів на заняттях з німецької мови» та «Підготовка учнів до іспитів рівня А1-В2». Семінарські заняття проводили викладачі Ґете–Інституту в Україні. До проведення семінару були залучені мультиплікатори Гете-інституту. Серед 20 учасників тренінгу були  вчителі Дубенського району – Любитовець Юлія Вікторівна (Повчанська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Малафійчук Валентина Іванівна (Грядківський НВК).



           У формі інтерактивного уроку відбулося чергове засідання Deutschklub. Юні знавці німецької мови з Мирогощанської ЗОШ І-ІІІ ступенів є активними учасниками клубу. Пані Надя, волонтерка фонду Роберта Боша, викладач німецької мови МЕГУ, ознайомила присутніх із молодіжними культурами в своїй рідній країні – Німеччині. Волонтерка розповіла, що молодь і підлітки переодягаються у костюми Cosplayer. Щорічно Франкфурт-на-Майні представляє  в жовтні місце для проведення чемпіонату Німеччини з даної культури. Про цей і багато інших цікавих фактів, легенд та історій відвідувачі клубу дізнались, виконуючи різні види мовних вправ з використанням інтерактивної дошки. Чергова зустріч у клубі була, як завжди, захопливою, пізнавальною і корисною.



   
    Сьогодні вчителям іноземної мови приділяють особливу увагу, адже їхня роль полягає у зведенні мостів між європейською культурою та традиціями нашого народу. Саме вчителі являються першими носіями мови для учнів шкіл. Від компетентності учителя залежить рівень оволодіння мовою, мотивація до подальшого її вивчення, а також демонстрація перспективи використання мовних та мовленнєвих навичок у майбутньому підростаючого покоління.
    Тому, з метою підвищення рівня професійної кваліфікації вчителів іноземної мови, за сприяння державних освітніх установ, освітньо-методичних центрів тощо, на обласних, місцевих та районних рівнях проводяться тренінги, майстер-класи, вебінари, зустрічі. Усі бажаючі можуть стати їх учасниками, але особлива місце відводиться вчителям іноземної мови, керівникам органів управління освітою, методистам.

    Підтримуючи ініціативу уряду, 21 жовтня 2015 року у читальному залі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  методист відділу освіти Токар В.І та вчителі англійської мови  району взяли участь у   теоретико-методологічному семінарі для методистів, керівників районних методоб’єднань та вчителів англійської мови із теми «Розвиток усного мовлення учнів шляхом застосування інноваційних методик та інтерактивних технологій навчання на уроках англійської мови та в позакласній роботі». Учасники мали змогу поспілкуватись із Робертом Хардіганом, старшим методистом міжнародного освітнього центру Pearson-Dinternal, сертифікованим екзаменатором Pearson Test of English. У ході зустрічі піднімались питання популяризації англійської мови серед учнів шкіл, ліцеїв, гімназій.



      Для формування почуття європейської єдності через поширення знань про Європу, інформування про інтеграційні процеси в Європі, засади функціонування Євросоюзу і Ради Європи, заохочення до вивчення іноземних мов та виховання молодих лідерів у Плосківській ЗОШ І-ІІ ступенів організовано євроклуб «Євроленд». 15 жовтня пройшло чергове засідання євроклубу на тему «Європейський союз та його символіка». Учасники євроклубу прослухали лекцію з даної теми, а також підготували цікаві факти про історію виникнення символік європейських країн. Після пізнавальної лекції учасники виготовили прапори для «Стрічки дружби». Методист районного методичного  кабінету, Токар Валентина Іванівна, провела вікторину «Європейський калейдоскоп» , якою узагальнено отриману інформацію та підвищено інтерес до вивчення історії та культури європейських країн.


   З розширенням міжнародних зв'язків України відбувається інтернаціоналізація усіх аспектів суспільного життя, іноземна мова є реально необхідною в різних сферах діяльності людини і вона стає дійовим фактором соціально-економічного, науково-технічного та загальнокультурного прогресу суспільства. Наша країна чітко визначила орієнтири на входження в освітній і науковий простір Європи, здійснює модернізацію освітньої діяльності. Іноземна мова допомагає пізнавати духовне багатство іншого  народу, краще зрозуміти культуру свого народу, підвищує рівень  освіти, а тим самим адаптує до сучасного освітнього та наукового простору.
     06-08 жовтня 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ХХІІ конференція «Українська германістика і культурний діалог». Конференція об’єднала знавців німецької мови з усіх куточків України та світу, вразивши масштабністю й водночас теплою атмосферою.
     В склад делегації від Рівненської області ввійшла вчитель німецької мови Мирогощанської ЗОШ І-ІІІ ступенів А. П. Поведінка, яка взяла участь у пленарному, секційному засіданнях, а також у майстер-класі «Кооперативне навчання».
     Урочисту конференцію відкрила президент Асоціації, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, філолог-германіст, професор Алла Паславська. Вона розповіла про партнерство Львівського національного університету імені Івана Франка з різними міжнародними інституціями та про результати цієї співпраці.
   З вітальними словами та подякою за створення Асоціації, інтерес українців до німецької мови, виступили й високоповажні гості з-за кордону – представники Ґете-Інституту, DAAD, OеAD, ZfA, Hanns-Seidel-Stiftung та інші.
    Під час роботи на пленарних і секційних засіданнях германісти з України, Росії, Польщі, Австрії, Німеччини та Швейцарії обговорювали актуальні питання німецької мови, літератури та культури.
   Алла Поведінка відвідала секційне засідання «Дидактика і методика у викладанні німецької мови. Нові підручники» і виступила з доповіддю «Вебквест на уроці німецької мови».
   У вільний час для учасників міжнародної конференції проводились екскурсії містом німецькою, що тісніше з’єднало учасників конференції АУГ.
   На завершальному пленарному засіданні було підведено підсумки роботи секцій та висловлено подяку всім учасникам урочистостей за активність у популяризації викладання німецької мови в школах, ВНЗ та інших освітніх і наукових установах. Учасники конференції набули нових вражень та планів на майбутнє для подальшої популяризації німецької мови та вдосконалення методики її викладання у ЗОШ і ВНЗ, інших освітніх і наукових установах. 


    8 жовтня 2015 року на базі Білогородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум вчителів англійської мови з теми «Підвищення зацікавленості та мотивація навчання на уроках англійської мови».
Основними завданнями, які були поставлені перед учасниками семінару, були:
набуття необхідног отеоретичного досвіду та практичних навичок для ефективного використання мультимедійних презентацій на уроці;
аналіз ефективності використання даних технологій в організації роботи педагога, який працює з обдарованими учнями.
    Методист районного методичного  кабінету, Токар Валентина Іванівна,  ознайомила учасників заходу із програмою та основними завданнями і розповіла про нові тенденції  у використанні ІКТ на уроках англійської мови, як одного із мотивуючих факторів вивчення англійської мови.
    В ході роботи вчитель Привільненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Саюк І.П., поділилася власним досвідом з теми «Підвищення   зацікавленості до вивчення англійської мови» та запропонувала педагогам за круглим столом  розглянути основні засоби посилення мотивації на уроці.
    Вчителі району мали можливість спостерігати практичне  застосування набутих знань під час проведення практичного заняття  вчителем англійської мови БілогородськоїЗОШ І-ІІ ступенів, Захарчук І.І.
     Захід  запам’ятався  творчою та невимушеною атмосферою.





      24 вересня 2015 року на базі Варковицького НВК відбулося засідання  школи становлення молодого вчителя з теми «Формування комунікативної компетентності учнів на уроках англійської мови».
    Методист районного методичного  кабінету, Токар Валентина Іванівна,  ознайомила учасників семінару із програмою та метою проведення заходу і провела анкетування серед вчителів з метою створення груп “наставник-молодий вчитель.
    Для заохочення педагогів району до постійної самоосвіти вчитель Плосківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Юхимчук С.С., провела ознайомлення з інструктивними матеріалами, пояснювальними записками, методичними статтями із питань педагогічної майстерності.
   В ході роботи вчитель Мильчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Міщук Л. М., презентувала власний досвід з теми заняття, запропонувала педагогам розглянути теоретичні аспекти поняття «компетентності» та ознайомитись з особливостями їх формування.
  Вчителі англійської мови мали можливість спостерігати практичне  застосування набутих знань під час проведення практичного заняття  «Роль ігрових вправ та завдань на уроках англійської мови як засіб активізації мовленнєвої діяльності учнів»  вчителем англійської мови Варковицького НВК, Сидорчук О. М.
  Та особливо усіх зацікавили тренінгові заняття «Що перетворює людей на команду», які провела Токар В. І., методист районного методичного  кабінету.
   Учасники заняття брали активну участь у тренінгах та креативно виконували всі запропоновані інтерактивні вправи. Усі педагоги були задоволені співпрацею та висловили вдячність за отриману актуальну та цікаву інформацію.



        25 вересня на базі Студянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  відбувся семінар-практикум для вчителів німецької мови навчальних закладів Дубенського району з теми «Використання інноваційних методів викладання\ німецької мови». Цей захід зібрав 20 учасників, які отримали можливість активізувати свою самоосвітню діяльність.
    Методист відділу Токар В.І. окреслила коло важливих питань щодо вимог до викладання німецької мови в сучасній загальноосвітній школі, про сучасні тенденції впровадження та використання інтерактивних технологій у навчальній діяльності, їх вплив на підвищення якості освіти з предмета .
   На семінарі поєднали кілька форм методичної роботи: науково – теоретичну базу опрацювали під час педагогічного діалогу; майстер клас Вітюк Г.М.. дав змогу познайомитися із досвідом роботи та перевірити на собі ефективність методичних прийомів інтерактивного навчання; аукціон ідей від Поведінки А.П. зібрав парад методичних прийомів, які дозволять учням аналізувати, систематизувати, узагальнювати інформацію, вести дискусію та приймати рішення.
   А такі зустрічі, як проведений семінар – це підвищення кваліфікації кожного вчителя, бо це - здобуття таких необхідних навичок роботи в інтерактивному середовищі.



        20 вересня 2014 року група вчителів німецької мови  взяли участь у Всеукраїнському семінарі у місті Києві організованого Гете-інститутом.  Тема семінару була “Використання музичних матеріалів на уроках німецької мови”за участю викладача університету Надії Карнаухіної та  німецького гурту з міста Мюнхена “Einshochb”. План семінару був дуже насиченим і корисним. Цікава робота з підбору своїх методів і форм роботи з піснею, залежно від конкретно вибраного матеріалу. Опрацьовували методику роботи над піснею. Вчителі отримали в подарунок диски із аудіо записами та запрошення на концерт німецької групи разом зі своїми вихованцями, який відбудеться 4 жовтня в місті Рівному


         18 вересня 2014 року на базі  Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено засідання Школи становлення молодого вчителя англійської мови з теми «Особливості формування комунікативної компетенції  учнів».
    З метою підвищення творчого потенціалу педагогів та якості проведення уроків англійської мови методист районного методичного кабінету, Токар Валентина Іванівна, запропонувала педагогам взяти участь у майстер-класі, проведеному вчителем Вербської  ЗОШ І-ІІІ Спасюк О.С., з теми  «Особливості застосування ситуативного підходу до навчання діалогічного мовлення». Вчитель Малосадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Рокіцька І.В., поділилася власним  досвідом роботи з теми «Використання наочності для розвитку монологічної компетенції школярів».Після проведення фрагменту уроку вчителем Мильчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Міщук Л.М., педагоги мали можливість обговорити  доцільність використання певних методів формування комунікативної компетенції під час практикуму, організованого вчителем англійської мови Малосадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рокіцькою І.В.


Немає коментарів:

Дописати коментар